۰

برگ های مصنوعی به فضانوردان در تولید اکسیژن خالص کمک می کند

بازدید 1261

یکی از چالش های همیشگی بشر برای کاوش فضا، عدم حضور اکسیژن در تقریبا تمامی نقاط غیر از زمین است و به یاد داشته باشید که انسان بدون اکسیژن حداکثر چند دقیقه دوام خواهد آورد. روی زمین، درختان و دیگر گیاهان آنچه که نیاز نداریم را می گیرند و یک راست تبدیل به O2 دوست داشتنی می کنند.

بنابراین چه می شود اگر بتوانیم این کارخانه های بیولوژیکی اکسیژن را با خودمان به فضا ببریم؟ بدون اینکه از خاک، جاذبه و خورشید استفاده کنیم تا عمل فتوسنتز رخ دهد. این پرسش قطعا باید نظر ایلان ماسک و ناسا را به خودش جلب کند.

جولیان ملکیوری، فارغ التحصیل رشته هنر رویال کالج، اولین برگ مصنوعی را تولید کرده که دی اکسید کربن (آنچه ما تولید می کنیم)، آب و نور می گیرد و در ازای آن به ما اکسیژن (آنچه ما مصرف می کنیم) می دهد. درون این برگ از کلروپلاست، قسمتی از گیاه که وظیفه فتوسنتز را بر عهده دارد، تشکیل و بدنه آن هم از پروتئین ابریشم ساخته شده است.

ملکیوری می گوید: “این ماده خاصیت فوق العاده ای در تثبیت دارد. به عنوان خروجی، من اولین ماده ای را ساخته ام که همانند یک برگ، زنده است و نفس می کشد.”

جدا از استفاده فضایی این پروژه، ملکیوری معتقد است روی کره زمین هم می توان از این ارگان ها برای تولید هوای سالم و تمیز استفاده کرد. اما بهتر از همه، یک برگ مصنوعی که توسط انسان ساخته شده شاید کلیدی باشد برای تسخیر فضا.

 

منبع: cnet

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر

فعال کردن اعلان سایت بله، ممنون نه، متشکرم