۰

ترکیب درمانی آدامس آلوئه ورا توسط محقق اصفهانی کشف شد

بازدید 823

محقق دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به ترکیب آدامس آلوئه ورا دست یافت. این آدامس در درمان زخم های داخل دهان و خشکی آن ناشی از شیمی درمانی استفاده می شود.

راضیه ردانی پژوهشگر دانش آموخته دکترای داروسازی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مورد آدامس آلوئه ورا گفت: در این تحقیق تلاش کردم با توجه به ویژگی های درمانی گیاه آلوئه ورا (صبر زرد) به ویژه در التیام زخم ها و آبسه های دهانی و تقویت سیستم ایمنی بدن به ترکیب آدامس دارویی از آن برسم.

در ادامه با ویپادی مگ همراه باشید.

 

او افزود: در حال حاضر شربت دارویی آلوئه ورا در داروخانه ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن ارائه می شود اما محصولی به شکل آدامس برای آن وجود ندارد.

ردانی اظهار کرد: در این تحقیق شانزده ترکیب مختلف پیشنهاد کردم و بر روی چند نفر آزمایش شد. در نهایت فرمول آخر که نام آن F16 بود به عنوان فرمول برتر از لحاظ خواص ارگانولپتیکی (خصوصیات ظاهری) و فیزیکوشیمیایی برای تهیه آدامس در نظر گرفتم.

وی ادامه داد: بر روی ترکیب های پیشنهادی مقیاس هایی مانند چسبندگی آدامس به دهان و طعم آن مورد آزمایش و بررسی قرار گرفت. در تست طعم دهنده ها، طعم نعناع بیشترین پذیرش را بین مصرف کنندگان داشت.

این پژوهشگرد اصفهانی در مورد تجاری سازی و ارائه این آدامس به داروخانه ها، توضیح داد: برای دریافت مجوز و تولید انبوه باید تحقیق بالینی صورت بگیرد تا تاثیر قطعی آن بر روی بیماران نیز تایید شود.

ردانی گفت: این مراحل چند سال طول می کشد. امیدوارم تحقیق بالینی این دستاورد نیز در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان انجام شود.

 

منبع: vpadimag

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر

فعال کردن اعلان سایت بله، ممنون نه، متشکرم