۰

دولت آلمان چگونه از کشاورزی خود حمایت می کند؟!

ویپادی مگ | Vpadimag | دولت آلمان چگونه از کشاورزی خود حمایت می کند
بازدید 1495

چهار بلوک از ساختمان ستون اول کمک‌های مالی از سال ۲۰۱۵ به بعد در آلمان شروع‌شده است عبارت‌اند از:

حق بیمه پایه‌ای: درنتیجه تخصیص مجدد بودجه اتحادیه اروپا به نفع کشورهای جدید عضو این اتحادیه ، بودجه اختصاص‌یافته به آلمان از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ کمی کاهش خواهد یافت. در همین زمان حق بیمه‌ای که همواره از منطقه‌ای به منطقه دیگر در آلمان متغیر و طیفی از ۱۵۴ تا ۱۹۱ یورو در هکتار بوده است در سال ۲۰۱۹ یکسان و در حدود ۱۷۵ یورو در هکتار خواهد شد.

خدمات زیست‌محیطی: حدود ۸۵ یورو در هر هکتار برای خدمات زیست‌محیطی خاص اعطا می‌شود. این خدمات سه اقدام زیر را پوشش می‌دهد: حفظ مناطق مرتعی دائمی ( علفزارها و چراگاه‌ها)، تنوع در کشت محصول بر روی زمین‌های مزروعی، ایجاد مناطق متمرکز اکولوژیکی بر روی ۵ درصد از زمین‌های زراعی(به‌عنوان‌مثال مناطق جداشده ، تراس‌ها، نوارهای حائل، پرچین‌ها و حصارها، حصارهای مرزی یا ردیف‌های درخت).

مکمل برای مزارع کوچک و متوسط: همه مزارع ۵۰ یورو در هکتار برای ۳۰ هکتار اولیه و ۳۰ یورو در هکتار برای ۱۶ هکتار اضافی بعدی دریافت می‌کنند. بنابراین مزارع کوچک و متوسط بالای ۹۰ هکتار در موقعیت بسیار بهتری قرار می‌گیرند.

حمایت بیشتر برای کشاورزان جوان: از سال ۲۰۱۵ کشاورزان جوان زیر ۴۰ سال در صورت درخواست، کمک بیشتری دریافت خواهند کرد. ۴۴ یورو در هر هکتار برای حداکثر ۵ سال و ۹۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی.

ویپادی مگ | Vpadimag | دولت آلمان چگونه از کشاورزی خود حمایت می کند

 

حمایت از توسعه روستایی یکی از اهداف اصلی سیاست مشترک کشاورزی

علاوه بر حمایت از کشاورزان از طریق یارانه‌های مستقیم تحت اولین ستون، دومین هدف اصلی سیاست مشترک کشاورزی، ساختن آینده‌ای جذاب و روشن برای جامعه روستایی است. ابزار اصلی حمایت از اجرای اولویت‌های اتحادیه اروپا برای توسعه مناطق روستایی، صندوق توسعه کشاورزی روستایی اروپا (EAFRD) است. اولویت‌های حمایت از توسعه روستایی اهداف استراتژیک بلندمدتی چون سطح بالایی از رقابت در بخش کشاورزی، مدیریت پایدار امن منابع طبیعی و حمایت از قدرت اقتصادی در مناطق روستایی را دنبال می‌کنند.

اولویت اول تمرکز بر روی بخش کشاورزی است که اقدامات داوطلبانه کشاورزی- محیط زیستی – آب و هوایی را در برمی‌گیرد. به‌عنوان‌مثال کشورهای عضو ملزم به استفاده از حداقل ۳۰ درصد از کمک‌های اتحادیه اروپا که به آن‌ها تحت ستون دوم اختصاص داده‌شده است جهت اقدامات گسترشی، کشاورزی ارگانیک و حمایت از مناطقی که با محدودیت‌های طبیعی مواجه‌اند، هستند.

اولویت دوم تقویت شرکت‌های کشاورزی از طریق سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی همچنین در نظارت بر حومه شهر و فروشگاه‌های مزرعه است.

سومین حوزه، از توسعه اقتصادی در مناطق روستایی و پروژه‌های محلی توسعه روستا حمایت می‌کند تا مناطق روستایی جذاب و پایدار و روستاهایی با چشم‌انداز آینده‌ای بهتر ایجاد شوند.

سطح چهارم اولویت‌ها یک استراتژی توسعه منطقه‌ای را تنظیم و مشارکت شهروندان زیادی را تقویت می‌کند؛ به‌این‌ترتیب یک منطقه ویژه باارزش افزوده را برای حمایت از توسعه روستایی ایجاد می‌کند.

آلمان بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ حدود ۱.۳۵ میلیارد یورو از طریق صندوق توسعه کشاورزی روستایی اروپا در اختیار دارد که باید با کمک‌های مالی بیشتری که توسط دولت فدرال، ایالت‌ها و شهرداری ‌ها تأمین می‌شود، تجمیع شود.

دولت فدرال سالانه حدود ۶۰۰ میلیون یورو جهت اقدامات توسعه‌ای از طریق کار مشترک برای بهبود ساختارهای کشاورزی و حفاظت ساحلی کمک می‌کند که این اقدامات تا حد زیادی به‌واسطه برنامه‌های حمایتی صندوق توسعه کشاورزی روستایی اروپا در ایالت‌ها اجرا می‌شوند.

 

منبع: virgool

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر

فعال کردن اعلان سایت بله، ممنون نه، متشکرم