۰

پرورش گیاه آلوئه ورا، کاشتن و ریشه دادن سریع آن در موز !

بازدید 1539

چه کسی تصور می کرد که می توانید با پرورش گیاه آلوئه ورا و موز این کار را انجام دهید!

آیا شما در خانه خود یک گیاه آلوئه ورا دارید؟ نه تنها عالی به نظر می رسد ، بلکه علاوه بر آن: می توانید خیلی بیشتر از آنچه انتظارش را دارید انجام دهید. این گیاه عجیب و سرشار از رطوبت فواید زیادی برای سلامتی شما دارد. به عنوان مثال ، گیاه آلوئه ورا به دلیل برخورداری از اثر دارویی و خواص طبی آن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. کنجکاو هستید که بدانید این گیاه می تواند در ترکیب با موز چه کاری انجام دهد؟ ما در روزیاتو به شما خواهیم گفت.

فواید آلوئه ورا برای سلامت

قرن هاست که از گیاه آلوئه ورا برای کاربردهای نامتناهی استفاده شده است. حدود ۹۹ تا ۹۹.۵ درصد این گیاه گرمسیری را آب تشکیل می دهد. گیاه آلوئه ورا برای رشد آسان است زیرا فقط به مقدار کمی آب احتیاج دارد و در زیر نور خورشید و در سایه به خوبی رشد می کند. بیشتر گیاه آلوئه ورا از حدود ۷۵ ماده مختلف شامل ویتامین ها ، مواد معدنی ، قند و آنزیم های مختلف تشکیل شده است.

خواص درمانی آلوئه ورا

حدود ۶ هزار سال پیش، مصریان این گیاه عجیب را کشف کردند. آلوئه ورا عمدتاً به دلیل خواص دارویی استفاده می شد و مصریان آن را “گیاه جاودانگی” می نامیدند. این گیاه برای بهبود زخم ها ، عوارض پوستی ، آسم ، صرع ، دیابت و حتی به عنوان یک ملین مفید است. آلوئه ورا همچنین بر روی سوختگی و پسوریازیس یک گیاه شگفت انگیز است.

پرورش گیاه آلوئه ورا

آیا می خواهید از این گیاه برای اثر دارویی و خاصیت طبی آن استفاده کنید؟ پس، مهم است که بدانید چگونه این گیاه را پرورش دهید تا بتوانید ژل مایع موجود در قسمت برگ هایش را استخراج کنید. چگونه این کار را باید انجام دهید؟

آلوئه ورا در موز

البته سوال اینجاست که موز چه ربطی به آلوئه ورا دارد؟ در واقع پاسخ به این سؤال کاملاً ساده است: گیاه آلوئه ورا قادر به رشد برگ های جدید نیست. بنابراین برش دادن این گیاه به طور صحیح بسیار حائز اهمیت است.

موز میوه ای مناسب برای رشد گیاه جدید آلوئه ورا است. پوست اطراف موز را بگذارید باقی بماند و یک مربع کوچک از وسط برش دهید. یک تکه از گیاه آلوئه ورا را در آن قرار دهید و حداقل یک روز آن را بگذارید. با این کار، موز قهوه ای خواهد شد ، اما وقتی تکه آلوئه ورا را از موز خارج می کنید ، خواهید دید که این گیاه ریشه های جدید زیادی دارد!

پس از آن ، مخلوطی از ماسه تمیز و کمپوست باغ درست کنید و ریشه های جدید آلوئه ورا را در این مخلوط بکارید. در کمترین زمان ، شما یک گیاه کاملاً جدید آلوئه ورا پرورش داده اید!

 

منبع: foodandfarmingtechnology.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر

فعال کردن اعلان سایت بله، ممنون نه، متشکرم